• Adres 75.Yıl OSB Mh. 29.Cd. No:1
  • E-Posta info@buselmakina.com.tr
  • Telefon +90 222 236 91 40

F-35 ve Skorskylerin parçalarına Busel Makine katkı sunuyor
15 Ağustos 2018 Çarşamba2005 yılından bu yana faaliyet gösteren Busel Makine Sanayi ve Tic. LTD. ŞTİ yıllardır iki ana kolda üretim gerçekleştiriyor. Özellikle kesici takım ve talaşlı imalat konusunda sektörde firmalarının adını duyurduğunu söyleyen Şirket Müdürü Selim Seler, “Talaşlı imalat ile havacılık sanayine yönelik üretim gerçekleştiriyoruz. TEİ, Alp Havacılık, Coşkunöz gibi şirketlerle yönelik üretimlerimiz var. Diğer yandan kesici takımda ise otomotiv sanayinde TUSAŞ, Coşkunöz, Ford gibi şirketlerle çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

Otomotiv sanayinin diğer alanlara göre farklılık gösterdiğini, bu sektörde üretim yapmanın kritik olduğunu ifade eden Seler, “Otomotiv sanayine ait ürünler yurt dışından gelmekte, Türkiye’de yapılması mümkün olmayan parçalar var. Haliyle bunları alıp işlemekte bir o kadar zor oluyor. Ancak yıllar içinde edindiğimiz tecrübe ile bunları aşıyoruz ve üretim yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

TUSAŞ ve Alp Havacılık ile birlikte yürüttükleri yeni bir projeye başladıklarını söyleyen Seler, “Leap motor ile ilgili savunma sanayi müsteşarlığının verdiği projeler dâhilindeki F-35 ve Skorsky’ye ait çeşitli parçaların imalatını yapıyoruz. Diğer yandan Ar-Ge çalışmalarımıza da devam ediyoruz.” dedi.


Diğer Haberler